AKCE 72 HODIN

Protože nám osud přírody není lhostejný, opět, jako již každoročně jsme se, v rámci environmentální výchovy, dobrovolně zapojili do celorepublikové akce 72 HODIN.

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konaly již po deváté.

Kdykoliv během těchto 72 hodin (14.–17. října 2021), a zároveň jakkoliv dlouho, se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe.

 Jelikož po několika akcích, kterých jsme se zúčastnili v minulých letech v jedné obci, zde máme velmi dobré, dá se říci s místními obyvateli již přátelské vztahy, znovu jsme se po dohodě se starostou obce Bednáreček pustili společně s místními obyvateli do práce. Podzimní slunce hřálo, práce bylo nad hlavu, dobrá nálada nás provázela po celou dobu, starosta nás bohatě pohostil jídlem a pitím, a tak celý den krásně uběhnul. Po dobře vykonaném společném díle nám pan starosta osobně všem poděkoval a dal nám ještě na památku náramky a krásné kovové píšťalky s logem 72 Hodin, kterými jsme si společně odpískali konec dobře odvedené a prospěšné práce.