Základní informace

Základní informace

 

 

  

Odloučené pracoviště ve Žďáře nad Sázavou užívá samostatný objekt a má kapacitu 18 chlapců - 2 výchovné skupiny. Pracoviště je zaměřeno na přijímání chlapců ve věku od 15 let pro studium na středních školách ve městě a okolí.

Všem chlapcům je umožněno studovat na civilních školách, kam každodenně samostatně docházejí či dojíždějí. Pokud dítě plánovaně přestupuje z DDŠ do našeho zařízení, je třeba podat přihlášku do prvního ročníku přímo na vybranou střední školu a to v termínu, který je stanoven pro podávání přihlášek na střední školy. Pokud se stane, že je chlapec do našeho zařízení zařazen během školního roku, pak se vedení ústavu snaží, aby mohl pokračovat ve stejném či podobném učebním oboru, který doposud studoval. Cílem je také naučit chlapce jak kvalitně trávit volný čas prostřednictvím zájmových činností (turistika, cykloturistika, plavání, horolezectví, sportovní činnosti na hřišti, bruslení, lyžování, fitcentrum apod.).

Součástí našeho zařízení je i startovací byt, v němž jsou ubytováni dva chlapci před blížícím se propuštěním ze zařízení. Cílem tohoto projektu je aktivně zapojovat mladé lidi do vyřizování svých vlastních záležitostí. Učit je tímto způsobem samostatně plnit veškeré povinnosti běžného života, což je velmi dobré pro jejich přechod do samostatného života a plně je integrovat do standardní společnosti, tedy z hlediska našeho poslání dosáhnout maximálního stupně resocializace.

Většina chlapců jezdí k rodičům každých 14 dní. Prázdniny tráví také ve svých rodinách.Návštěvy rodičů v ústavu jsou umožněny kdykoli, pokud jsou předem ohlášeny (např. telefonicky).


 


O městě

 

 

      Jen málo oblastí u nás se může pochlubit takovou přírodní krásou, jako je tomu v případě Žďárska. Hluboké jehličnaté lesy a klikatící se údolí říček a potoků se v harmonickém souladu střídají s romantickými zákoutími vysočinské krajiny, která se zrcadlí v hladinách mnohých rekreačních rybníků, jako je například Velké Dářko, Sykovec či Medlov. Malebné vesničky zde žijí svůj poklidný život vedle rozvíjejícího se průmyslového města Žďár nad Sázavou.
      Dnes má město okolo 24 tisíc obyvatel. Nejvíce pracovních příležitostí je zde v průmyslu, částečně v zemědělství a v soukromém podnikání.
       S památkou UNESCO - chrámem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře a jako východisko do nejkrásnější části Českomoravské vysočiny, Žďárských vrchů, je Žďár nad Sázavou stále více navštěvovaným centrem turistiky. Kromě velkých možností sportovního vyžití, především cykloturistiky v létě a ideálních podmínek k běžeckému lyžování v zimních měsících, si na své přijdou i milovníci kultury.
      Více informací o městě získáte na adrese: http://www.zdarns.cz/ , nebo http://www.zdarskevrchy.cz

Aktuálně

17.9.2020

Výběrové řízení

Noční asistent pedagoga pro Výchovný ústav Velké Meziříčí

18.8.2020

Výběrové řízení

Noční asistent pedagoga pro OP Žďár nad Sázavou

16.3.2020

OZNÁMENÍ

- Vzhledem k mimořádným opatřením Vlády ČR je provoz základní a…

21.2.2020

Přijímací řízení pro školní rok 2020 -…

Školní rok 2020 - 2021 Učební obory: …

1.8.2019

Cykloturistikou za poznáním

  Od 1.7.2019 do 7.7.2019 se  děvčata z…

Kontakt:

Výchovný ústav, základní škola, střední škola
a středisko výchovné péče,
Velké Meziříčí,
K Rakůvkám 1

K Rakůvkám 1
594 01 Velké Meziříčí

tel/fax: +420 566 523 132
tel. ředitele: +420 566 521 200

velmez@vuvm.cz
info@vuvm.cz


Vítáme Vás na webových stránkách Výchovného ústavu Velké Meziříčí. Doufáme, že zde naleznete všechny potřebné
informace, v opačném případě nás neváhejte zkontaktovat, rádi na vaše dotazy odpovíme.

© 2015 | www.vuvm.cz | Autograph | redakční systém Admin Pro | SPRÁVA WEBU